Nehojící se otevřené rány - příklad z praxe

Otevřené a nehojící se rány na kůži jsou velmi častým problémem. Mezi nejčastější faktory patří infekce, snížená imunita, špatné prokrvení, žilní záněty, diabetes nebo traumatická poranění. Chronickou ránou se kromě nejčastějších bércových vředů, diabetické nohy, proleženin a podobně může stát i následek úrazu či operace, kdy porucha hojení vznikne.

Tyto rány se vyznačují tím, že se nezahojí běžným procesem hojení a mohou být bolestivé, zánětlivé nebo se opakovaně otevírat.

Je to často obtížně řešitelný problém nejen pro západní, ale i pro čínskou medicínu.

 V praxi mám vyzkoušený jeden postup.

 V roce 2019 mně navštívil třicetiletý muž s tím, že se už přes rok léčí s otevřenou ránou na holeni. Jednalo se o následek otevřené zlomeniny. Skoro půl roku bral antibiotika, ale bez viditelného výsledku.

Vyzkoušeli jsme jednoduchý postup a během 10 dnů se rána zcela zacelila.

 Koupil si 40% extrakt vitální houby Coriolus. Vysypal obsah asi 10 kapslí do kelímku 20ml lékárenské vazelíny (lze použít i kvalitní sádlo). Vazelínu s Coriolem dobře promíchal.

 Poté si touto mastí mazal otevřenou ránu 3x denně. Ideální je nepřelepovat, aby byl umožněn přístup vzduchu.

 Současně užíval Coriolus i vnitřně 3x denně 1g extraktu.

 Výsledek přišel během pár dnů. Vidíte ho na přiložených fotografiích. Tento postup jsem úspěšně (ale ne vždy) vyzkoušel i u dalších klientů.

Zdroj: Cesta želvy

20
21b
21
22
23
24
25
25b
26

Některé starší články

Nalezení rovnováhy. Jak vlastně fungují vitální houby? - 2. díl

Nalezení rovnováhy. Jak vlastně fungují vitální houby? - 2. díl

YinYangová cesta zdravím neboli cesta středu, představuje ideální stav, kdy je Yin a Yang v rovnováze. Poznejte vitální houby, které tuto ztracenou rovnováhu pomáhají nalézt.

číst více

Nalezení rovnováhy. Jak vlastně fungují vitální houby? - 1. díl

Nalezení rovnováhy. Jak vlastně fungují vitální houby? - 1. díl

Co pro vás znamená zdraví? Pro tradiční čínskou medicínu je to rovnováha těla. Rovnovážný stav, kdy je vše v souladu se vším a naše tělo je zdravé. A nejen zdravé, zároveň se cítíme dobře a užíváme si kvalitního života.

číst více

Prvek Kov

Prvek Kov

Prvek Kov patří mezi jeden z pěti základních prvků v systému Wu Xing, který je klíčovým konceptem v tradiční čínské filozofii a medicíně. Wu Xing, což znamená "pět pohybů", popisuje dynamické vztahy a vzájemné interakce mezi různými aspekty lidského těla a přírody.

číst více