Nehojící se otevřené rány - příklad z praxe

Otevřené a nehojící se rány na kůži jsou velmi častým problémem. Mezi nejčastější faktory patří infekce, snížená imunita, špatné prokrvení, žilní záněty, diabetes nebo traumatická poranění. Chronickou ránou se kromě nejčastějších bércových vředů, diabetické nohy, proleženin a podobně může stát i následek úrazu či operace, kdy porucha hojení vznikne.

Tyto rány se vyznačují tím, že se nezahojí běžným procesem hojení a mohou být bolestivé, zánětlivé nebo se opakovaně otevírat.

Je to často obtížně řešitelný problém nejen pro západní, ale i pro čínskou medicínu.

 V praxi mám vyzkoušený jeden postup.

 V roce 2019 mně navštívil třicetiletý muž s tím, že se už přes rok léčí s otevřenou ránou na holeni. Jednalo se o následek otevřené zlomeniny. Skoro půl roku bral antibiotika, ale bez viditelného výsledku.

Vyzkoušeli jsme jednoduchý postup a během 10 dnů se rána zcela zacelila.

 Koupil si 40% extrakt vitální houby Coriolus. Vysypal obsah asi 10 kapslí do kelímku 20ml lékárenské vazelíny (lze použít i kvalitní sádlo). Vazelínu s Coriolem dobře promíchal.

 Poté si touto mastí mazal otevřenou ránu 3x denně. Ideální je nepřelepovat, aby byl umožněn přístup vzduchu.

 Současně užíval Coriolus i vnitřně 3x denně 1g extraktu.

 Výsledek přišel během pár dnů. Vidíte ho na přiložených fotografiích. Tento postup jsem úspěšně (ale ne vždy) vyzkoušel i u dalších klientů.

Zdroj: Cesta želvy

20
21b
21
22
23
24
25
25b
26

Některé starší články

Jak utišit mysl pomocí vitálních hub?

Jak utišit mysl pomocí vitálních hub?

Jak se cítíte v posledních dnech a měsících? Pociťujete neklid, únavu a trápí vás špatný spánek? Hektický život a přemíra stresu přetěžují naši mysl, a to vede k řadě obtíží. Zkuste hledat, čím byste mohli svoji mysl zklidnit. Co třeba vitální houby?

číst více

Je spokojenost klíčem ke šťastnému životu?

Je spokojenost klíčem ke šťastnému životu?

Dovolte mi hned na úvod jednu otázku: „Jak moc jste ve svém životě spokojeni?“ V poslední době, když hovořím s lidmi, cítím, že spokojenost v jejich životech chybí. Většina z nich má pocit, že dnešní svět se zbláznil. Válečné konflikty, vleklá ekonomická nejistota, zhoršující se vztahy mezi lidmi a vypadá to, že přes i vysokou úroveň zdravotnictví jsme čím dál více nemocní.

číst více

Crohnova choroba a houba Chaga

Crohnova choroba a houba Chaga

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění trávicího traktu, které je klasifikováno jako autoimunitní onemocnění. Přestože přesná příčina Crohnovy choroby není plně pochopena, vědci se domnívají, že kombinace genetických, environmentálních a imunitních faktorů hraje v jejím vývoji klíčovou roli. Autoimunitní onemocnění obecně vznikají, když imunitní systém „omylem“ útočí na zdravé tkáně těla.

číst více